Онкологический портал Украины

Гость
Зарегистрироваться | Забыли пароль?
Имя Пароль
Просмотр темы
Онкологический портал Украины | Различные консультации | О донорстве крови
Ссылка на пост № 1 Тема: Донори кровi
Людмила
Member

Avatar пользователя

ПосетительСообщений: 8
Страна: Ukraine
Город:
Пол: Женский
Статус: offline
Благодарностей: 1
Уровень предупреждений:

ICQ статус 305230173
Опубликовано 05 Января 2009, 12:24:16
Навряд чи у нашій країні знайдется людина . яка не чула слово „донор” чи вираз „переливання крові”. Ці два слова тісно пов’ язані між собою. Переливання крові є одним з самих ефективних засобів лікування багатьох захворювань. Існує багато захворювань (лейкози, гемофілія, тяжкі опіки та т.д.) ліуквання яких потребує переливання крові чи введення в організм різних її частин, так називаємих компонентів крові та препаратів крові. Людина, яка віддає свою кров це донор. Слово донор походить від латинського дієслова donore, що означає дарувати. Донори – високогуманні люди.
Що таке кров? Кров – це рідина, що рухається у наших судинах. Вона складається з рідкої частини – плазми та формених елементів крові (ерітроцитів, лейкоцитів, тромбоцитів). В плазмі містяться різні розчинні поживні речовини: білки, жирию вуглеводи, солі, необхідні для побудови тканин організму та підтримки їх життєдіяльності, а також органічні речовини (різні солі), які регулюють обмін речовин в організмі. Еритроцити насичені спеціальною речовиною – гемоглобіном, який з’єднується у легенях з киснем. Кисень переноситься ерітроцитами у всі тканини та органи. Завдяки гемоглобіну клітини організму дихають. Лейкоцити, чи білі кров’яні кульки, борються з мікробами що попадають до організму, а тромбоцити приймають участь у згортанні крові. Усі формені елементи утворюються у органах кровотворення (костний мозок, селезінці та лімфотичних вузлах), живуть визначений термін, різний для кожного виду. У процесі життя та загибелі ціх клітин виробляються спеціальні речовини, які потрапляють у кров, розносяться током крові та впливають на органи кровотворення, забеспечуючи в них вироботку формених елементів крові. Цей процес протікаю все життя людини. З розвитком медичної науки стало очевидно, що не завжди та не усім хворим потрібна цільна кров, іноді достатьньо перелити тільки плазму – рідку частину крові. Іноді виникає потреба у переливанні окремих речовин, що знаходяться у плазмі крові: наприклад, переливають білок, альбумін, глобулін чи фибриноген, які нормалілують протікання тих чи інших захворювань.
У залежності від того, що потребується для пореб хворих, донорів поділяють на наступні групи: донори крові, плазми, імунної плазми, рідкісних груп ерітроцитів, тромбоцитів та лейкоцитів; донори, у яких беруть маленьки порції крові для отримання спеціальних реагентів, необхідних для визначення групової належності крові хворого, та,донори у яких беруть кров беспосередньо перед чи під час операції. Такий розподіл донорів дозволяє більш раціонально та економічно розходувати людську кров.
Метод, при якому отримують у донора тільки плазму, називається – плазмофорез, а методи отримання клітин крові (лекоцитів, тромбоцитів) – цитофорези (лейкоцитофорез чи тромбоцитофорез). Плазмофорез є сучасним методом отримання плазми від донорів. Застосування плазмоферезу дозволяє отримати від донора більше плазми, чим при узятті цільної крові. Зберігання складу крові донора у межах фізіологічної норми при узятті у нього плазми досягається за рахунок максимально швидкого відділенні формених елементів (ерітроцитів, тромбоцитів та лейкоцитів) в умовах, які забеспечують зберігання їх фізіологічної повноцінності та повернення їх через короткий час донору.
Поновлення білків плазми протікає досить швидко, та як правило, досягає вихідного рівня вже через добу.
У людей які вперше здають кров, плазму, звичайно виникає питання: скільки крові чи плазми можна здати за один раз, як часто можна здавати кров чи плазму без шкоди для здоров’я та як це відобразиться на загальному стані та самопочутті донора? В даний час разова доза кроводачі не повинна перевищувати 450 мл. Повне відновлення складу крові в організмі донора відбувається через 2 місяці. Протягом року донор може здати кров до 5 разів. Об’єм узятої плазми проходить ще швидше. Вода потрапляє до судин з тканин протягом декількох годин, а речовини які знаходяться в плазмі (білки, жири, вуглеводи т.д.) відновлюються протягом декількох днів. Численними дослідами та спостереженнями лікарі довели, що узяття 400-450 мл крові чи 500 мл плазми, а також клітин крові не впливає негативно на організм здорової людини.


[Изменил(а) Sergey, 05 Января 2009, 14:06:08]  
^наверх^
Ссылка на пост № 2  
mohsinj677
Member

Avatar пользователя

ПосетительСообщений: 2
Страна: Pakistan
Город: faisalabad
Пол: Мужской
Статус: offline
Благодарностей: 0
Уровень предупреждений:
Опубликовано 13 Января 2015, 15:06:09
бронхоэктатическая болезнь, эмфизема легких , абструктивный бронхит, диффузный пневмосклероз в стадии декомпенсации.


--------------------
You can check out our latest 70-332 and written by our www.uni-graz.at to help you pass passguide.You can also purchase www.stevenson.edu Our Florida Southern College is simply excellent in quality.
^наверх^
Перейти в форум:
Голосование
Статистика

  Статистика форума
Гостей: 9
На форуме тем: 886
На форуме сообщений: 5420
На сайте нет зарегистрированных пользователей

Зарегистрировано пользователей: 5344
  Сегодняшние именинники
 
Поздравляем, cdtnkfyfEkaterina28niko_netomohemosvetlanaАня Сливка
49576237 уникальных посетителей

Copyright © medicalline.info 2008 Сергей Троицкий

При использовании материалов портала, гиперссылка в виде "Онкологический портал Украины" обязательна!