Онкологический Портал Украины

Гость
Зарегистрироваться | Забыли пароль?
Имя Пароль
Просмотр темы
Онкологический Портал Украины | Различные консультации | Консультации юриста
Ссылка на пост № 1 Тема: Каким документом предусмотрены льготы?
Валентина
Member

Avatar пользователя

Посетитель



Сообщений: 1
Страна: Ukraine
Город:
Пол: Не определен
Статус: offline
Благодарностей: 0
Уровень предупреждений:
Опубликовано 13 Февраля 2009, 16:04:24
Какими льготами пользуются родители , дети которых получили инвалидность?
 
^наверх^
Ссылка на пост № 2  
Инна Викторовна
Member

Avatar пользователя

Посетитель


Инна Викторовна
Сообщений: 5
Страна: Ukraine
Город: Харьков
Пол: Женский
Статус: offline
Благодарностей: 0
Уровень предупреждений:
Опубликовано 14 Февраля 2009, 12:17:22
На які пільги мають право діти-інваліди та їхні батьки?

Для дітей-інвалідів відповідно до норм законодавства передбачено такі пільги:
- безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім метрополітену і таксі), а також усіма видами приміського транспорту, а для дітей-інвалідів по зору або з ураженням опорно-рухового апарату - І в метрополітені;
- 50%-ва знижка вартості проїзду на внутрішніх лініях (маршрутах) повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту в період з 1 жовтня до 15 травня (ця пільга поширюється на осіб, які супроводжують дітей-інвалідів під час поїздки, але не більш ніж на одного супроводжувача);
- безплатне забезпечення санаторно-курорт ним лікуванням за чергою в міру надходження путівок відповідно до медичного висновку (через органи Міністерства охорони здоров'я або інші регіональні органи, визначені місцевими органами влади, при закупівлі путівок за кошти місцевих бюджетів);
- безплатне або пільгове надання послуг із соціально-побутового і медичного обслуговування, забезпечення технічними та іншими засобами (протезно-ортопедичними виробами, ортопедичним взуттям, засобами пересування тощо) за на явності відповідного медичного висновку;
- безплатне придбання лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування.

- Обдаровані діти-інваліди мають право на безплатне навчання музики, образотворчого, художньо-прикладного мистецтва в загальних навчальних закладах або спеціальних позашкільних на-вчальних .закладах. Сім'ям, які виховують дитину-інваліда, за потреби поліпшити житлові умови надається житлове приміщення. Одному з батьків дитини-інваліда може бути надано один додатковий вихідний День на місяць за рахунок власних коштів підприємства на підставі ст. 9-10 КЗпП України.

- Одному з працюючих батьків передбачено пільгу щодо сплати прибуткового податку. Під час роботи матір дитини-інваліда без її згоди не можна залучати до надурочних робіт або направляти у відрядження, також забороняється тимчасово переводити її на іншу роботу. На підприємствах і в організаціях для жінок, які мають дитину-інваліда, може встановлюватись за рахунок власних коштів скорочена тривалість робочого часу.

- На прохання жінки, яка має дитину-інваліда, у тому числі таку, що перебуває під її опікою, власник або уповноважений ним орган (під час прийняття на роботу і згодом) зобов'язаний установлювати їй неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Оплата праці в цьому разі проводиться пропорційно відпрацьованому часу або за-лежно від виробітку. Робота в умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.

- Мати дитини-інваліда має право на щорічне надання додаткової оплачуваної відпустки тривалістю сім календарних днів без урахування святкових та неробочих. Щорічна відпустка надається їй за бажанням у зручний для неї час. Крім того, вона має право за бажанням (надається обов'язково) на відпустку без збереження заробітної плати тривалістю до 14 календарних днів щороку.

- Також слід зауважити, що мати, яка народила та виховала до шестирічного віку інваліда з дитинства, матиме право на достроковий вихід на пенсію, але не раніше ніж за п'ять років до досягнення пенсійного віку, передбаченого ст. 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», за наявності не менше ніж 15 років страхового стажу. Час догляду за дитиною-інвалідом зараховується до стажу роботи, що може впли-нути на розмір пенсії.

- Допомога по тимчасовій непрацездатності в разі захворювання матері або іншої особи, яка доглядає за дитиною-інвалідом, надається застрахованій особі, яка доглядає за дитиною, з першого дня на весь період захворювання в порядку та розмірах, установлених Законом України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похован-ням».

- Допомога по тимчасовій непрацездатності застрахованій особі, яка виховує дитину-інваліда, надається на весь період санаторно-курортного лікування дитини-інваліда (з урахуванням часу на проїзд до санаторно-курортного закладу і назад) за наявності медичного висновку про потребу стороннього догляду за нею.

- Пільг з оплати за користування житлом та комунальними послугами дітям-інвалідам, а також їхнім батькам чинним законодавством не передбачено, але органи місцевого самоврядування можуть надавати додаткові пільги малозабезпеченим верствам населення за рахунок коштів місцевих бюджетів.
Перелік громадян, яким можуть бути встановлені додаткові соціальні гарантії з оплати за житлово-комунальні послуги за рахунок коштів міського бюджету .

1. Додаткові соціальні гарантії (компенсація різниці тарифів до і після останнього підвищення на послуги з теплопостачання та підігрів холодної (питної) води, водопостачання водовідведення , утримання будинків та споруд та прибудинкових територій ) надаються:
1.1.1. сім’ям, що виховують дітей-інвалідів, прикутих до ліжка (до 18 років);
1.1.2. сім’ям, що виховують дітей-інвалідів з онкологічними захворюваннями (до 18 років);
1.1.3. сім’ям, що виховують дітей, хворих на ДЦП (до 18 років);
1.1.4. сім’ям з дітьми (до 18 років), де обидва батьки інваліди 1 й 2 групи;
1.1.5. непрацюючим батькам, які здійснюють догляд за дитиною-інвалідом до 18 років і які отримують надбавку на догляд за дитиною-інвалідом згідно Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам»;
1.1.6. інвалідам 1 групи, які одержують соціальну пенсію або державну соціальну допомогу ;
1.1.7. сім’ям “Матерів-героїнь” ;
1.1.8. прийомним сім’ям;
1.1.9. багатодітним сім’ям (3 і більше дітей до 18 років);
1.1.10. одиноким матерям (2 та більше дітей до 18 років);
1.1.11. інвалідам 1 та 2 гр. по зору.
2. Місцева пільга в розмірі 25% оплати комунальних послуг та 50% оплати послуг на утримання будинків і прибудинкових територій (на 1 особу в межах середніх норм споживання) сім’ям громадян, реабілітованих згідно зі ст.1 та ст.3 Закону України “Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні”.
3. Місцева пільга окремим соціальним категоріям громадян з оплати за користування житлово-комунальними послугами:
- соціальним робітникам районних територіальних центрів ( на 1 особу в межах середніх норм споживання) - 50%,
непрацюючій працездатній особі, яка зареєстрована з інвалідом війни 1 групи та доглядає за ним, в тому випадку, коли інвалід війни перебуває у шлюбі, але дружина (чоловік) є інвалідом 1 групи (на 1 особу в межах середніх норм споживання) - 100% .
4. З оплати за користування газом на опалювання житла в опалювальний період:
- cім’ям “Матерів-героїнь”, які мешкають у приватному секторі (на всіх зареєстрованих за місцем реєстрації матері-героїні в межах середніх норм споживання) – 100%;
- інвалідам 1 та 2 групи по зору, які мешкають у приватному секторі ( на 1 особу в межах середніх норм споживання) - 50%.
5. Надання додаткових соціальних гарантій шляхом перерахування грошових коштів (грошової компенсації) підприємствам – надавачам послуг зв’язку у розмірі 50% оплати абонентної плати, згідно діючих “Граничних тарифів” - інвалідам 1 та 2 групи по зору:

Згідно статей 2, 3 Закону України "Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам призначається у таких розмірах:

- інвалідам з дитинства I групи - 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
- інвалідам з дитинства II групи - 80 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
- інвалідам з дитинства III групи – 60 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
- на дітей-інвалідів віком до 18 років - 70 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

До державної соціальної допомоги призначається надбавка на догляд у таких розмірах:

- за інвалідом з дитинства І групи - 50 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
- за одинокими інвалідами з дитинства ІІ і ІІІ групи, які за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують постійного стороннього догляду, - 15 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
за дитиною-інвалідом віком до 6 років - 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років;
за дитиною-інвалідом віком від 6 до 18 років - 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років;

Розмір допомоги перераховується при зміні прожиткового мінімуму без звернення громадян.

Державна соціальна допомога, яка призначена на дитину-інваліда віком до 18 років, виплачується незалежно від
одержання на неї інших видів допомоги.
 
^наверх^
Перейти в форум:
Голосование
Статистика

  Статистика форума
Гостей: 5
На форуме тем: 787
На форуме сообщений: 5102
На сайте нет зарегистрированных пользователей

Зарегистрировано пользователей: 4565
  Сегодняшние именинники
 
Поздравляем, alexaneurologBladumipDima597ivr777PashkoZinaidavnechay
41445750 уникальных посетителей

Copyright © medicalline.info 2008 Сергей Троицкий

При использовании материалов портала, гиперссылка в виде "Онкологический портал Украины" обязательна!